Zářivý svět zvířat v Super Zoo Brno: Prozkoumejte fascinující svět zvířat!

Super Zoo Brno

Historie a popis Super Zoo Brno

Super Zoo Brno je jedním z nejstarších a největších zoologických zahrad v České republice. Byla založena v roce 1953 a od té doby se stala oblíbeným místem pro rodinné výlety i odbornou veřejnost. Zoo se rozkládá na ploše více než 65 hektarů a domovem zde najdete přes 1500 zvířat různých druhů. Super Zoo Brno se zaměřuje nejen na ochranu a péči o zvířata, ale také na vzdělávání veřejnosti o biodiverzitě a ochraně životního prostředí. Návštěvníci mohou objevovat fascinující svět zvířat prostřednictvím interaktivních expozic a edukačních programů.

Nabídka zvířat v Super Zoo Brno

Nabídka zvířat v Super Zoo Brno je široká a pestrou. Zoo se pyšní bohatou kolekcí exotických zvířat, jako jsou lvouni, gorily, žirafy, sloni a mnoho dalších druhů. Pro milovníky drobných tvorů jsou k dispozici také různé druhy plazů, ptáků a ryb. Super Zoo Brno se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a podporuje programy chovu a reprodukce pro zachování biodiverzity. Návštěvníci mohou pozorovat zvířata v prostorných a přirozených prostředích, která napodobují jejich přirozené habitaty.

Odborníci a veterinární péče v Super Zoo Brno

Super Zoo Brno se může pyšnit týmem zkušených odborníků a veterinárních lékařů, kteří pečlivě dbají na zdraví a pohodu všech zvířat v zoo. Veterinární péče je poskytována podle nejvyšších standardů a každé zvíře je pravidelně kontrolováno a léčeno pod dohledem odborníků. Díky jejich znalostem a péči se ve Super Zoo Brno nachází šťastná a zdravá zvířata, která jsou dobře připravena na život v zajetí.

Akce a programy pro návštěvníky v Super Zoo Brno

Super Zoo Brno nabízí širokou škálu akcí a programů pro návštěvníky všech věkových kategorií. Každý měsíc se konají různé edukační workshopy a besedy s odborníky, kde se návštěvníci dozvídají zajímavosti o chování zvířat a jejich péči. Pro děti jsou připraveny interaktivní hry a soutěže spojené s poznáváním zvířecího světa. Nejmenší návštěvníci mohou navštívit speciálně upravené dětské koutky s herním vybavením inspirovaným zvířaty. V pravidelném programu jsou také ukázky krmení a tréninků zvířat, které poskytují zajímavý pohled na péči o zvířata v zoo prostředí.

Etické a bezpečnostní standardy v Super Zoo Brno

Etické a bezpečnostní standardy v Super Zoo Brno jsou prioritou pro zachování pohody a bezpečí zvířat i návštěvníků. Zoo dodržuje přísné směrnice ohledně chovu, krmení a lékařské péče o zvířata. Všechny expozice jsou navrženy s ohledem na přirozené potřeby jednotlivých druhů a dbá se na jejich pohodlí a blaho. Pro veškerou práci s zvířaty jsou v Zoo zaměstnáni kvalifikovaní odborníci, kteří mají dlouholeté zkušenosti v oblasti zoologie a veterinární péče. Bezpečnost návštěvníků je zajištěna prostřednictvím jasných pokynů, bezpečnostních opatření a dohledu zaměstnanců Zoo. Každý rok je prováděna důkladná kontrola ze strany veterinárních orgánů, aby byla zaručena dodržování nejvyšších standardů péče o zvířata i veškerých bezpečnostních opatření pro veřejnost.

Kontaktní informace a otevírací doba Super Zoo Brno

Kontaktní informace pro Super Zoo Brno jsou následující: adresa zoo je U Zoologické zahrady 46, 635 00 Brno. Pro více informací a rezervace můžete kontaktovat zoo prostřednictvím telefonu na čísle +420 543 212 345 nebo emailem na info@superzoobrno.cz. Otevírací doba zoo je každý den od 9:00 do 18:00 hodin, v letních měsících se otevírací doba může prodloužit. Navštivte Super Zoo Brno a objevte fascinující svět zvířat!

Publikováno: 11. 03. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Petr Handlovský

Tagy: super zoo brno | zvířata