Pop it: Hračka, která baví malé i velké

Pop It

Co je to pop it?

Pop it je vlastně taková moderní bublinková fólie, ale s tím rozdílem, že ji můžete mačkat pořád dokola. Jde o silikonovou nebo plastovou destičku s řadou bublinek, které při stlačení vydávají příjemný zvuk. Po zmáčknutí všech bublinek na jedné straně stačí destičku otočit a zábava může pokračovat.

Pop it si získal oblibu napříč generacemi, ale největšími fanoušky jsou bezpochyby děti. Hra s ním je nejen zábavná, ale také pomáhá rozvíjet jemnou motoriku, logické myšlení a u některých jedinců může sloužit i jako antistresová pomůcka.

Na trhu je k dostání nepřeberné množství pop itů v různých tvarech, barvách a velikostech. Od klasických čtverců a kruhů, přes zvířátka, až po oblíbené postavičky z filmů a pohádek.

Proč jsou pop it tak populární?

Pop it hračky si získaly obrovskou popularitu z několika důvodů. Jejich jednoduchý koncept praskání bublinek působí antistresově a uvolňujícím dojmem. Opakovaný pohyb a zvuk při stisknutí bublinek může navodit pocit klidu a spokojenosti. Navíc jsou pop it hračky dostupné v mnoha barevných variantách a tvarech, což je pro děti atraktivní. Sociální sítě také sehrály významnou roli v jejich popularizaci, jelikož videa s pop it hračkami se stala virální a inspirovala k nákupu další uživatele.

Druhy pop it hraček

Pop it hračky se vyrábí v nepřeberném množství tvarů a velikostí. Děti si můžou vybrat klasické tvary jako jsou kruhy, čtverce nebo srdce. Pro náročnější jsou k dispozici zvířátka, postavičky z filmů a seriálů, nebo třeba předměty denní potřeby. Oblíbené jsou i Pop it přívěšky na klíče, které se dají nosit kamkoliv s sebou. Kromě tvarů se Pop it hračky liší i svou velikostí. V nabídce najdeme malé kapesní verze, ale i obří podložky, na kterých si užijí zábavu i dospělí.

Věková doporučení

Věková doporučení se u filmů, seriálů a her stala běžnou součástí jejich popisu. Slouží jako vodítko pro rodiče a pomáhají jim vybrat pro jejich děti vhodný obsah. V České republice se řídíme systémem klasifikace filmů a her, který určuje minimální věk diváka či hráče. Ten zohledňuje prvky jako násilí, vulgarismy, sexuální scény nebo drogovou tematiku. Je však důležité si uvědomit, že věková doporučení jsou pouze orientační. Každé dítě je jiné a co je pro jednoho v pořádku, může být pro druhého nevhodné. Proto je vždy na rodičích, aby zvážili, zda je daný obsah pro jejich dítě vhodný. Důležitý je také dialog s dětmi o tom, co sledují a hrají.

Pop it jako antistresová pomůcka?

Pop it, silikonová hračka s bublinkami, si získala obrovskou popularitu. Mnozí ji propagují jako skvělou antistresovou pomůcku. Zvuk praskání bublinek a opakující se pohyb můžou navodit pocit uvolnění a odbourat napětí. Pro někoho může být mačkání bublinek formou smyslové hry, která pomáhá s koncentrací. Je ale důležité si uvědomit, že účinky Pop it jako antistresové pomůcky nejsou vědecky prokázané. Pro někoho může být pouhé rozptýlení, jiným nemusí vyhovovat vůbec.

Kreativní hry s pop it hračkou

Pop it hračka není jen tak ledajaká hračka. Je to skvělý nástroj pro rozvoj kreativity a jemné motoriky u dětí i dospělých. Místo klasického mačkání bublinek zkuste zapojit fantazii a užijte si s pop it hračkou spoustu zábavy. Zahrajte si třeba piškvorky – hráči se střídají v mačkání bublinek a snaží se vytvořit řadu tří. Nebo zkuste hru na paměť – jeden hráč zmáčkne několik bublinek a druhý se je snaží zapamatovat a zopakovat. Pop it hračka se dá využít i k procvičování barev, čísel nebo tvarů. Ať už si s pop it hračkou hrajete jakkoliv, nezapomeňte na to nejdůležitější – užijte si to!

Kde koupit pop it?

Pop it fidgety hračky se staly neuvěřitelně populární a není divu, proč! Jsou skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a úzkosti a zároveň si užít trochu zábavy. Pokud přemýšlíte, kde byste si mohli pořídit svůj vlastní pop it, máte štěstí! Existuje mnoho míst, kde je můžete najít.

Pro široký výběr a dostupné ceny zkuste hračkářství, jako je Dráčik, Sparkys, nebo Pompo. Pop it seženete i v supermarketech jako je Tesco, Albert nebo Lidl, obzvláště v oddělení s hračkami. Pokud hledáte něco specifičtějšího, zkuste specializované obchody s antistresovými pomůckami nebo e-shopy jako Alza, Mall.cz, nebo Notino. Ať už hledáte jakýkoli tvar, barvu nebo velikost, určitě najdete ten pravý pop it pro vás!

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: hračky

Autor: Jiřinka Červenková

Tagy: pop it | hračky