Kloboučku hop: Zábavná dětská písnička, která roztančí vaše děti!

Kloboučku Hop

Kloboučku hop - dětská písnička plná zábavy a radosti. Pokud hledáte píseň, kterou si zpívají malé i velké děti, toužící po veselí a hravosti, právě jste ji našli! V tomto úvodu se dozvíte více o této populární písničce a proč stojí za to ji znát. Připojte se k nám a nechte se unést tóny "Kloboučku hop"!

Historie písně "Kloboučku hop"

Píseň "Kloboučku hop" je dětská písnička, kterou znají miliony malých i velkých posluchačů po celém světě. Její historie sahá až do 19. století, kdy byla poprvé zaznamenána v tradičních lidových písních v různých částech Evropy.

V průběhu let se text a melodie této písničky několikrát změnily, aby lépe vyhovovaly moderním vkusům a trendům. Nicméně jádro skladby zůstalo stále stejné – líbivá melodie a jednoduchý text o klobouku.

Dnes je píseň "Kloboučku hop" oblíbeným mezi dětmi všeho věku. Mnoho rodičů si tzv. "earworms" – písně, které se jim nemohou vyhnout – zpívají společně s jejich dětmi a tvoříc tak nezapomenutelné rodinné chvíle plné radosti a smíchu.

Text písně

Text písně "Kloboučku hop"

Kloboučku hop, kloboučku skákavý,

máme tě rádi, nejsi nic vážný.

Když nás zpívání baví,

rádi si tě hrajem znovu a znovu.

Ref:

Hop, hop, klobouček projede kolem,

hop, hop, kdo ho chytne, nechť se raduje.

Hop, hop, klobouček projede kolem,

hop, hop, a pak se směje do očí.

Pak s ním hrajeme schovávanou,

taky přehazujeme ho mezi sebou.

Buď na hlavě nebo venku v trávě,

klobouček skákavý bude vždycky hrát.

Ref:

Hop, hop...

A když nálada je u vytržení,

tančíme s ním jak malé děti.

Kolem dokola obíháme

a nikoho u toho nezlobíme.

Ref:

Hop, hop...

Melodie písně

Melodie písně Kloboučku hop je radostná a energická. Její rytmus a tempu nenechají nikoho chladným a všichni se rychle dostanou do taneční nálady. Tato melodie je nezapomenutelnou součástí této ikonické dětské písničky, která již po mnoho let baví malé i velké posluchače.

Význam a popularita písně

Píseň "Kloboučku hop" je jednou z nejznámějších a nejoblíbenějších dětských písniček. Její význam spočívá v tom, že pomáhá rozvíjet u dětí sluch pro hudbu a rytmus, a také podporuje jejich motorické dovednosti při tančení a skákání. Díky své jednoduchosti a chytlavosti se stala populární nejen v České republice, ale i v jiných zemích Evropy. Zpěv této písničky je často používán v mateřských školách, na hudebních táborech, ve školním kroužku nebo dokonce i na rodinných oslavách. Celkově lze tedy říci, že "Kloboučku hop" je písnička s velkým významem pro děti i dospělé, která zaručeně přinese radost a dobrou náladu do každého prostředí.

Použití písně v dětských aktivitách

"Použití písně v dětských aktivitách: Kloboučku hop - ideální dětská písnička pro rozhýbání, zábavu a učení se nových slov."

Závěr písně "Kloboučku hop" nás naplňuje radostí a energií. Tato dětská písnička je plná pozitivních myšlenek a tanečních motivů, které vám budou zaručeně hladit na duši. Pokud jste již zpívali s námi celou skladbu, určitě stojíte o další pokračování. V opačném případě si zopakujte sloky a refrény, vezměte své nejlepší přátele a odpočítávejte společně "kloboučku hop"!

Publikováno: 08. 07. 2023

Kategorie: děti

Autor: Petr Handlovský

Tagy: kloboučku hop | dětská písnička